تبلیغات
سیاه جامگان خراسانی - با تنظیم گوشی، پیامك ارزان ارسال کنید
 
 


<-BlogDescription->

با تنظیم گوشی، پیامك ارزان ارسال کنید
پس از اعلام تعرفه‌های پیامك فارسی و لاتین از سوی شركت مخابرات ایران و ارزان‌تر بودن هزینه ارسال پیامك فارسی، سوالاتی همچون چگونگی احتساب هزینه علائم و اعداد، از سوی مشتركان مطرح بوده است.
به گزارش ایسنا، زمانی كه مشتركین تلفن همراه می‌خواهند پیامكی فقط حاوی علامت ارسال كنند، اگر زبان گوشی‌شان ‌فارسی باشد، پیامك، فارسی محاسبه شده و زمانی كه زبان گوشی لاتین باشد، پیامك‌شان لاتین محاسبه خواهد شد.

اما این موضوع در پیام‌هایی كه تنها حاوی اشكال هندسی هستند، نیز صادق است؛ به این معنی كه اگر زبان گوشی‌ مشترك فارسی باشد، پیامك، فارسی محسوب شده و زمانی كه زبان گوشی لاتین باشد، پیام او لاتین محاسبه می‌شود و پیام‌هایی كه با حرف فارسی شروع شده و با شكل و یا عدد همراه باشد هم فارسی محاسبه می‌شوند.

ممكن است برخی مشتركان خواسته یا ناخواسته به ارسال پیامك خالی اقدام كنند، این دسته از مشتركان باید توجه داشته باشند كه هنگام ارسال، زبان گوشی خود را فارسی كنند تا آن پیامك فارسی محاسبه شود؛ در غیر این صورت اگر زبان گوشی در زمان ارسال پیامك لاتین باشد، حتی پیامك خالی نیز برای آن‌ها مثل پیام لاتین محاسبه شده و باید تعرفه پیامك لاتین را پرداخت كنند. اما در پیامك‌هایی كه فقط حاوی عدد هستند نیز این قانون صدق می‌كند و بسته به زبان گوشی فارسی یا لاتین محاسبه می‌شوند.

پیامك‌هایی كه با حرف فارسی شروع شده و با لاتین ادامه پیدا كنند، فارسی محاسبه شده و برعكس اگر پیامكی با زبان لاتین شروع شود و با فارسی ادامه یابد، لاتین محاسبه خواهد شد.

::
:: مرتبط با: دانستنی ها , آموزشی , خواندنی , فناوری ,
:: برچسب‌ها: پیامک , اس ام اس , SMS , لاتین , فارسی ,
:: لینک های مرتبط: ایران حال ,
نویسنده : محمد حسن دباغی
تاریخ : یکشنبه 24 شهریور 1392